یکشنبه, ۱۳ اسفند , ۱۴۰۲ Sunday, 3 March , 2024 ساعت ×
گوره به جاسک نماد شکوفایی کشور
31 تیر 1400 - 8:42
شناسه : 15370
قائم‌مقام طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک گفت: خوشبختانه توانسته‌ایم در حوزه عملیاتی و بومی‌سازی‌های متعدد در این طرح ملی رکورد خوبی به ثبت برسانیم و امیدواریم که این طرح، زمینه‌ساز توسعه در منطقه مکران باشد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، علی جعفرزاده قائم‌مقام طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک، اظهار داشت: طرح ملی انتقال نفت خام گوره به جاسک یکی از ایرانی‌ترین طرح‌های صنعت نفت است که عملیات اجرایی آن با وجود شرایط سخت ناشی از تحریم‌ها و شیوع ویروس کرونا در کمتر از دو سال به سرانجام رسیده است.

وی با اشاره به فعالیت پیمانکاران ایرانی در این طرح، افزود: در همه مراحل طراحی، ساخت، اجرا و تامین کالا در بخش‌های مختلف این طرح، شرکت‌ها، کارشناسان، متخصصان و مهندسان ایرانی دست‌اندرکار بوده‌اند و سهم ساخت داخل این طرح بیش از ۹۰ درصد بود.

قائم‌مقام طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک در شرکت مهندسی و توسعه نفت به ثبت رکوردهایی در مسیر اجرای خط لوله هزار کیلومتری گوره به جاسک اشاره کرد و گفت: به طور نمونه انجام ۲۵۰ کیلومتر لوله‌گذاری و یا ۴۵۰ کیلومتر تست هیدرواستاتیک طی یک‌ماه از جمله این رکوردها بوده است.

جعفرزاده باور توانستن و امکانپذیری اتکا و اعتماد به توانمندی‌های ایرانی را از دستاوردهای این طرح ملی خواند و بیان کرد: ساخت ورق و تختال سرویس ترش، ساخت شیرهای موتوری ۴۲ اینچ کلاس ۹۰۰، طراحی نخستین سیستم کنترل تمام‌ایرانی و … از جمله دستاوردهای این اعتمادسازی بوده است. لذا نکته مهم‌تر اینکه تمامی این تجهیزات، آزمایش‌های میدانی را به خوبی پشت سر گذاشته‌اند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با افزایش ظرفیت انتقال نفت خام به روزانه یک میلیون بشکه در آینده نزدیک و توسعه دیگر صنایع، به‌زودی کشور شاهد شکوفایی اقتصادی در منطقه مکران خواهد بود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.