یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Sunday, 19 May , 2024 ساعت ×
یوان جایگزین دلار نیست
30 فروردین 1400 - 15:08
شناسه : 10730
رییس بانک مرکزی چین گفت: بین‌المللی شدن یوان یک روند طبیعی است و هدف این کشور جایگزینی دلار آمریکا یا سایر ارزهای بین‌المللی نیست.
ارسال توسط : منبع : تسنیم
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، چین به دنبال از بین بردن ترس به وجود آمده در مورد کنار زدن دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره جهان توسط یوان دیجیتال است. این ترس از تلاش‌های بیشتر چین در انتشار یوان دیجیتال ناشی می‌شود.

رییس بانک مرکزی چین اعلام کرد: هدف از بین‌المللی کردن ارز چین جایگزینی دلار نیست و تلاش‌ها برای ایجاد یک یوان دیجیتال با هدف مصرف داخلی صورت می‌گیرد.

وی افزود: چین بارها در مورد بین‌المللی کردن یوان گفته بود که این یک روند طبیعی است و هدف ما جایگزینی دلار آمریکا یا سایر ارزهای بین‌المللی نیست. هدف اصلی دادن حق انتخاب به بازار جهت تسهیل تجارت و سرمایه‌گذاری بین‌المللی است. بانک مرکزی چین در حال آزمایش یوان دیجیتال در چندین برنامه آزمایشی در سراسر کشور است.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که دولت بایدن به شدت روند رسیدن چین به یوان دیجیتال را تحت کنترل دارد و نگران است که این یک تلاش بلندمدت برای جایگزینی دلار باشد.

بانک مرکزی چین از  سال ۲۰۱۴ بر روی ارز دیجیتال کار می‌کند و این اقدام، علاقه به یوان دیجیتال را در میان بانک‌های مرکزی و سیاست‌گذاران افزایش داده است. گسترش ارزهای مجازی این احساس را به وجود آورده که رقبای پول سنتی می‌توانند عملکرد بخش مالی را تغییر دهند. بانک مرکزی چین اولین بانک مرکزی بزرگ دنیا خواهد بود که یک ارز مجازی راه‌اندازی می‌کند. این بانک استفاده آزمایشی از یوان دیجیتال توسط مصرف‌کنندگان و کسب و کارها را در ۱۱ شهر سراسر کشور ممکن می‌سازد.

رییس بانک مرکزی چین گفت: قابلیت همکاری با بخش‌های مالی، مسئله پیچیده‌ای است که ما عجله برای رسیدن به یک راه‌حل خاص نداریم. البته در بلندمدت مقدمات استفاده میان‌مرزی هم آماده خواهد شد. در حال حاضر هدف از یوان دیجیتال مصرف داخلی است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هدف یوان دیجیتال چین سرنگونی دلار آمریکا نیست. بانک مرکزی چین استفاده میان‌مرزی از یوان دیجیتال را در المپیک زمستانی ۲۰۲۲ آغاز خواهد کرد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.