شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 18 May , 2024 ساعت ×
یکی از مشکلات معادن سمنان خام‌فروشی است
18 فروردین 1400 - 11:18
شناسه : 9950
استاندار سمنان عنوان کرد؛ استاندار سمنان در نشست شورای اداری با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، با بیان اینکه این استان دارای ظرفیت‌های مطلوبی در بخش معدن است، گفت: خام‌فروشی یکی از مشکلات معادن استان سمنان است.
ارسال توسط : منبع : تسنیم
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، علیرضا آشناگر استاندار سمنان در خصوص جلوگیری از خام‌فروشی معادن در استان سمنان، اظهار داشت: با جلوگیری از خام‌فروشی، گامی مهم در راستای توسعه استان سمنان برداشته می‌شود و می‌توان با فراوری مواد معدنی به ارزش‌افزوده بیشتری دست یافت.

وی با اشاره به اینکه فعالان حوزه دانش‌بنیان نیاز به توجه و حمایت ویژه دارند، افزود: اگر این فعالان مورد حمایت واقع شوند، به توسعه استان کمک می‌شود.

وثیقه بانکی یکی از مشکلات مهم فعالان حوزه دانش‌بنیان

استاندار سمنان با بیان اینکه وثیقه بانکی یکی از مشکلات مهم فعالان حوزه دانش‌بنیان است، گفت: اگر حمایت جدی از این حوزه نشود، ادامه راه برایشان سخت بوده و ممکن است برای ادامه مسیر دچار مشکل شوند.

وی با بیان اینکه برخی از استارت‌آپ‌های استان سمنان نیاز به کمک مالی دارند؛ از معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور خواست تا درخواست کمک ۵۰ میلیارد ریالی شرکت‌های فناوری و استارت‌‌آپ‌های این استان مورد توجه قرار گیرد.

استاندار سمنان با اشاره به تحقق ۹۰ درصدی مصوبه‌های سفر پیشین معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور به استان سمنان، گفت: استان سمنان ظرفیت‌های مطلوبی در حوزه واحدهای دانش‌بنیان دارد و در این راستا نیز راه‌اندازی سه کارخانه دانش‌بنیان در شهرستان‌های سمنان، شاهرود و دامغان، مورد موافقت قرار گرفته است.

شایان ذکر است که سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور، صبح امروز برای افتتاح چند پروژه حوزه علم و تجاری‌سازی به استان سمنان سفر کرد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.