دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 15 July , 2024 ساعت ×
۱۲۱ محدوده معدنی در خراسان جنوبی آزادسازی می‌شود
24 آبان 1399 - 7:44
شناسه : 1475
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: ۱۲۱ محدوده معدنی این استان آذر ماه امسال از طریق سامانه کاداستر برای سرمایه‌گذاران جدید آزادسازی می‌شود.
ارسال توسط :
پ
پ

عباس جرجانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح آزادسازی محدوده‌های معدنی اکتشافی استان از دوم آذرماه امسال ساعت ۱۰ صبح آغاز می‌شود.

وی وسعت این محدوده‌های معدنی را یکهزار و ۹۲۴ کیلومتر اعلام کرد و گفت: این محدوده‌های معدنی در سامانه اینترنتی کاداستر معادن به آدرس http://cadastre.mimt.gov.ir درج شده است.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی ادامه داد: متقاضیان سرمایه‌گذاری در حوزه معدن می‌توانند از روز یکشنبه دوم آذر با مراجعه به این سایت نسبت به ثبت درخواست و پیگیری‌های بعدی اقدام کنند.

وی تصریح کرد: هرگونه ثبت محدوده اکتشافی بر اساس مفاد قانون معادن و آئین‌نامه اجرایی مربوطه است و متقاضیان می‌توانند پس از ثبت نام در سامانه کاداستر معادن و اخذ گواهینامه صلاحیت فنی و مالی از سازمان نظام مهندسی معدن، متناسب با امتیاز اخذ شده نسبت به ثبت محدوده اقدام کنند.

جرجانی اظهار داشت: بلوک سه پهنه لوت شمالی مربوط به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در استان، نیز ۲۷ آبان ماه ( روز سه شنبه) برای سرمایه‌گذاران حوزه معدن آزادسازی می‌شود.

وی با بیان اینکه وسعت این پهنه ۷۰۵ کیلومتر است ادامه داد: متقاضیان می‌توانند نسبت به ثبت درخواست خود از  ساعت ۱۱ روز سه شنبه ۲۷ آبان ماه جاری از طریق سامانه کاداستر اقدام کنند.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی یادآور شد: امسال ۵۸ فقره مجوز معدنی در استان صادر شده که زمینه اشتغال ۸۰ نفر را به صورت مستقیم فراهم کرده است.

وی گفت: از این مجوزهای معدنی، ۱۴ فقره پروانه بهره‌برداری معدنی، ۹ فقره گواهی کشف و ۳۵ فقره پروانه اکتشاف بوده است.

جرجانی اظهار داشت: پروانه‌های اکتشاف معدنی در مساحت حدود ۲۶۴ کیلومتر مربع صادر شده است و برای عملیات اکتشاف مواد معدنی مربوطه ۱۶۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال اعتبار پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: همچنین امسال ۶ میلیون و ۵۶۰ هزار تن ذخیره قطعی مواد معدنی جدید نیز با هزینه کرد ۲۲ میلیارد و ۷۳۱ میلیون ریال در بخش گواهی کشف‌های صادره شناسایی شده است.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی افزود: با صدور ۱۴ فقره پروانه بهره‌برداری معدنی، ۱۳۵ میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال سرمایه‌گذاری در استان صورت گرفت.

وی عنوان کرد: امسال ۱۰ فقره پروانه بهره برداری معدنی با استخراج اسمی سالانه ۲ میلیون تن تمدید شده است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.