شنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۳ Saturday, 15 June , 2024 ساعت ×
۱۵۷ معدن دیگر به چرخه تولید و بهره برداری بازگشتند
08 آذر 1399 - 9:52
شناسه : 2074
طبق آخرین آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت، از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه، ۱۵۷ معدن در قالب طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس وزارت صنعت، معدن و تجارت، مجدداً وارد چرخه تولید و بهره برداری شده اند. این در حالی است که بر اساس اعلام شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به عنوان مجری این پروژه، در مدت مذکور، ۷۰۱ معدن دیگر هم شناسایی و اولویت بندی برای این طرح شده است.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از دنیای معدن، بر این اساس طبق گزارش اعلام شده در آبان ماه، همچنین از ابتدای سال ۱۳۹۹ بر روی ۲۲۳ معدن کوچک مقیاس اقدامات کلینیکی انجام شده و احیا، فعال سازی و توسعه ۸۳ معدن از طریق انجام پروژه های زیرساخت عملیاتی شده است. شرایط برای احیا توسعه و فعال سازی ۱۰ معدن کوچک مقیاس هم فراهم شده است.
اقدامات لازم به منظور صدور جواز تاسیس، افزایش ظرفیت و تامین مواداولیه برای ۱۲ واحد فرآوری نیز انجام شده است.
طبق گزارش ارائه شده از سوی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، معادن احیا شده تا پایان آبان ماه سال جاری بر اساس نوع ماده معدنی شامل ۵۷ معدن در حوزه مواد معدنی فلزی، ۳۱ معدن در حوزه غیرفلزی، ۴۴ معدن سنگ های تزیینی و ۲۵ در حوزه مصالح ساختمانی بوده است.
لازم به ذکر است که از ابتدای اجرای طرح احیا و توسعه معادن کوچک مقیاس، تاکنون ۲۸۲۹ معدن شناسایی و اولویت بندی شده اند و برای ۱۲۴۳ معدن اقدامات کلینیکی انجام شده است که منجر به احیا، بازسازی و توسعه ۳۰۳ معدن در قالب این طرح شده است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.