پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳ Thursday, 18 July , 2024 ساعت ×
۲۳ هزار و ۸۶۵ نفر در معادن و صنایع معدنی استان اشتغال دارند
01 دی 1399 - 6:55
شناسه : 3647
استاندار آذربایجان غربی گفت: ۲۳ هزار و ۸۶۵ نفر در معادن و صنایع معدنی این استان به طور مستقیم اشتغال دارند که بیش از ۷۸ درصد آنان در بخش فرآوری اقلام معدنی فعالیت می‌کنند.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از دنیای معدن؛ محمدمهدی شهریاری در گفت و گو با اصحاب رسانه، اظهار داشت: در حال حاضر ۴۹۴ معدن دارای پروانه بهره برداری معتبر با ظرفیت استخراج بیش از ۱۶ میلیون تن در سال و ذخیره قطعی یک هزار و ۲۲۲ میلیون تن در آذربایجان غربی وجود دارد که زمینه اشتغال مستقیم را برای پنج هزار و ۲۰۷ نفر فراهم کرده است.
وی اضافه کرد: در حال حاضر ۱۸۷ محدوده معدنی دارای پروانه اکتشاف و ۵۲ معدن دارای گواهی کشف وجود دارد که با به بهره برداری رسیدن این معادن و محدوده ها، هم ظرفیت استخراجی مواد معدنی و هم اشتغال زایی در حوزه معادن استان افزایش خواهد یافت.
استاندار آذربایجان غربی گفت: در راستای جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی استان و ایجاد ارزش افزوده مواد معدنی، ۶۶۵ واحد فرآوری مواد معدنی نیز در استان فعالیت می کند.
وی با اشاره به ظرفیت بالای آذربایجان غربی در حوزه مواد معدنی به ویژه سنگ های تزیینی اظهار داشت: این استان از نظر تنوع این مواد ازجمله سنگ تزیینی در رتبه های برتر کشوری قرار دارد که برای استفاده از این فرصت، برنامه های زیادی در حال اجرا بوده و ایجاد واحدهای فرآوری بیشتری در داخل استان مد نظر سازمان است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.