دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳ Monday, 15 April , 2024 ساعت ×
صفحه اصلی » گروه » خبر » مس
۹۵‌ درصد قطعات مورد نیاز صنعت مس به مرحله تولید رسید
24 آبان 1399 - 7:05
شناسه : 1456
معاون تعمیر و نگهداری امور تغلیظ مس سرچشمه با اشاره به اینکه با کمک شرکت دانش بنیان و توانایی دانش فنی مهندسین داخلی توانستیم، ۹۵ درصد قطعات مورد نیاز این مجتمع را تعمیر و به مرحله تولید برسانیم گفت: مهمترین قطعه مورد نیاز مجتمع مس سرچشمه نیز اکنون توسط نیروهای بومی تعمیر شده است.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از دنیای معدن، محمدحسین دباغی با اشاره به وجود دستگاهی به نام آسیای گلوله ای در کارخانه تغلیظ مجتمع مس سرچشمه افزود: این دستگاه حالت استوانه ای دارد و بسیار بزرگ است که در آن ۷۰۰ تن گلوله های فلزی با قطر ۸۰ میلیمتری ریخته می شود و این دستگاه با حرکت استوانه، گلوله های سنگ های معدنی را خرد، فرآوری و به خاک تبدیل می کند.

وی با اشاره به اینکه حرکت آسیا و گلوله ها باید آهسته و آرام باشد تصریح کرد: در غیر این صورت اگر یک دفعه آسیا خاموش یا روشن شود گلوله ها در هم قفل شده و ممکن است برای کارگران خطر ایجاد کند.

معاون تعمیر و نگهداری امور تغلیظ مس سرچشمه خاطرنشان کرد: اینچینگ درایو آسیای گلوله یکی از مهمترین تجهیزات و قطعات مورد نیاز کارخانه تغلیظ مجتمع مس سرچشمه است که کارایی چرخاندن آرام آرامِ استوانه غول پیکر آسیای گلوله ای را دارد و از خطرات احتمالی ایجاد شده توسط این دستگاه جلوگیری می کند.

دباغی با بیان اینکه در این آسیا هر ساعت بیش از یکهزار تن سنگ معدن فراوری می شود ادامه داد: در صورت معیوب بودن قطعه اینچینگ درایو آسیای گلوله، فرصت تولید از ما گرفته می شود و برای هر بار تعمیرات آن ۶ روز مهلت نیاز است که زمان زیادی را در حوزه تولید از دست می دهیم.

وی تصریح کرد: تاکنون ۶ مرتبه به دلیل خرابی این قطعه، آسیا دچار ضربه شده و به ازای هر بار به طور میانگین ۶ روز تولید فاز یک کارخانه تغلیظ به طور کامل متوقف شده است.

وی گفت: طی سه سال گذشته قصد خرید این قطعه را از کشور هلند داشتیم امّا تحریم ها مانع این کار شد بنابراین با تمهیداتی که با شرکت دانش بنیان در استان کرمان انجام شد و به کمک مهندسین شرکت مس، توانستیم با هزینه سه میلیارد ریال تغییر و تحولات اساسی در قطعه اینچینگ درایو آسیای گلوله ای انجام دهیم که با این کار از خروج ارز برای خرید ۹۰ میلیارد ریالی این قطعه جلوگیری شد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.