سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Tuesday, 23 April , 2024 ساعت ×
۱۷ سال همکاری درخشان
18 اسفند 1400 - 11:29
شناسه : 25584
مدیرعامل گروه مپنا سه‌شنبه ۱۷ اسفندماه با حضور در ذوب‌آهن اصفهان ضمن دیدار و گفتگو با مدیرعامل و مسئولان معاونت توسعه این شرکت از پروژه احداث تصفیه‌خانه پساب بازدید کرد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی ذوب‌آهن
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، عباس علی‌آبادی مدیرعامل گروه مپنا دستاوردهای این گروه را حاصل ترویج روحیه خودباوری دانست و پیشرفت صنعتی کشور را در دهه‌های اخیر موفق خواند.

وی با اشاره به حضور مپنا در رده‌بندی شرکت‌های برتر نفت و گاز فعال در خاورمیانه، افزود: در ساخت توربین رتبه سوم جهان را داریم و در منطقه رتبه اول صادرات تجهیزات را از آن خود کرده‌ایم.

مدیرعامل گروه مپنا پروژه احداث تصفیه‌خانه پساب ذوب‌آهن را یک پروژه مهم در جهت تامین آب مورد نیاز این شرکت و همچنین کمک به حفظ منابع آبی استان اصفهان دانست و گفت: اجرای این پروژه، یک تجربه خوب و مهم در کلاس جهانی برای گروه مپنا محسوب می‌شود.

علی‌آبادی با اشاره به اینکه این پروژه تا نیمه دوم سال ۱۴۰۱ به پایان می‌رسد، بیان کرد: با توجه به اینکه این پروژه به صورت BOT اجرا می‌شود، گروه مپنا سرمایه‌گذار آن محسوب می‌شود و زیان تاخیر در اجرای آن متوجه مپنا نیز خواهد شد و لذا تلاش می‌کنیم تاخیرات آن را جبران کنیم. با اجرای این پروژه، همکاری گروه مپنا و ذوب‌آهن اصفهان وارد فاز جدیدی شده است و در آینده توسعه می‌یابد.

مصرف آب در ذوب‌آهن به حداقل می‌رسد

ایرج رخصتی سرپرست مدیریت عامل ذوب‌آهن نیز از پیگیری مدیرعامل گروه مپنا برای پیشبرد مناسب پروژه پساب ذوب‌آهن تقدیر کرد و اذعان داشت: سابقه همکاری ذوب‌آهن و مپنا به سال ۱۳۸۴ باز می‌گردد و اجرای این پروژه، سرفصل جدیدی در این همکاری و تعامل به حساب می‌آید. 

سرپرست مدیریت عامل ذوب‌آهن در پایان فعالیت در جهت کاهش مصرف آب را از جمله اولویت‌های اصلی این شرکت دانست و خاطرنشان کرد: در این پروژه و همچنین جهت جذب و انتقال پساب بیش از دو هزار میلیارد تومان هزینه شده است و با اجرای فاز ۲ آن، برداشت آب ذوب‌آهن از رودخانه زاینده رود به حداقل خواهد رسید.

شایان ذکر است که پروژه احداث تصفیه‌خانه ذوب‌آهن اصفهان به ظرفیت ورودی ۸۵۰ متر مکعب در ساعت در قالب قرارداد BOT با گروه مپنا امضا شده است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.