دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
۱۹ هزار میلیارد تسهلات برای حمایت از توسعه صادارت غیرنفتی پرداخت شد
01 شهریور 1400 - 14:47
شناسه : 16552
معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در گزارشی از پرداخت نزدیک به 19 هزار میلیارد ریال تسهیلات از محل بسته حمایتی توسعه صادرات غیرنفتی تا اوایل مرداد ماه سال جاری خبر داد.
ارسال توسط : منبع : شاتا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص پرداخت تسهیلات صادراتی به منظور تامین مالی و حمایت از صادرات، با استناد به ابلاغیه مربوط به بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی، اظهار داشت: در راستای هدایت منابع در جهت تحقق اهداف صادراتی و همچنین تسهیل و تسریع در فرایند پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی و صادراتی، سامانه یکپارچه اعطای تسهیلات بسته موصوف از محل منابع صندوق توسعه ملی و تلفیق منابع بانک‌های عامل طرف قرارداد در سایت بهین‌یاب وزارت صنعت، معدن و تجارت به آدرس www.behinyab.ir راه‌اندازی شده است.

بر اساس گزارش معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت این اقدام به منظور صادارت محصولات اولویت‌دار به کشورهای هدف انجام شده است و متقاضیان استفاده از این تسهیلات، با ثبت‌نام و همچنین ثبت درخواست خود در سامانه موصوف می‌توانند نسبت به دریافت آن اقدام کنند.

طبق این گزارش درخواست متقاضیان پس از ثبت در سامانه مذکور، به صورت خودکار مورد پردازش قرار گرفته و پس از تایید به یکی از بانک‌های عامل (توسعه صادرات ایران، صنعت و معدن، توسعه تعاون، خاورمیانه، کار آفرین، تجارت، ملی ایران، رفاه کارگران، صادرات ایران، بانک مشترک ایران و ونزوئلا، کشاورزی و پارسیان) جهت تصویب و پرداخت تسهیلات ارسال خواهد شد.

لازم به ذکر است منابع در نظر گرفته شده برای تسهیلات بسته موصوف به صورت تلفیقی و طبق نسبت ۵۰ درصد منابع صندوق توسعه ملی و ۵۰ درصد منابع بانک عامل بوده و نرخ سود تسهیلات نیز به صورت میانگین نرخ سود تسهیلات صندوق توسعه ملی و نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار است. در این راستا اولویت‌های اعطای تسهیلات براساس اولویت‌های کالایی، اولویت‌های کشوری، واحدهای تولیدی و صادارتی، اشخاص حقوقی، صادرکنندگان کالا ازطریق توسعه زنجیره ارزش در صنایع منتخب و محصولات کشاورزی در نظر گرفته شده است.

همچنین بر اساس آمار اعلام شده از سوی معاونت طرح و برنامه تا تاریخ ۹ مرداد ماه سال جاری، حدود ۴۷ درصد از کل منابع درنظر گرفته شده برای این تسهیلات که رقمی نزدیک به ۱۹ هزار میلیارد ریال است از طریق این سامانه به متقاضیان پرداخت شده است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.