سه شنبه, ۲۵ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Tuesday, 14 May , 2024 ساعت ×
۲ هزار نفر متقاضی عضویت در هییت‌مدیره شرکت‌های سهام عدالت
02 اردیبهشت 1400 - 12:38
شناسه : 10967
مهلت ثبت‌نام کاندیداتوری هییت‌مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت، شنبه به پایان رسید و به گفته مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار، بیش از دو هزار نفر برای این منظور متقاضی شده‌اند.
ارسال توسط : منبع : خبرگزاری مهر
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، پس از آزادسازی سهام عدالت در اردیبهشت ماه سال گذشته، مشمولان این سهام بین انتخاب روش مستقیم و روش غیرمستقیم برای مدیریت سهام خود حق انتخاب داشتند و از میان ۴۹ میلیون نفر سهام‌دار، ۳۰ میلیون نفر روش مستقیم را انتخاب کرده و سهام‌دار شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت شدند.

شرکت‌هایی که اکنون ارزش دارایی آن‌ها (که درواقع همان سرمایه مشمولان است)، بین سه تا بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان بوده و افزایش یا کاهش این دارایی، به عملکرد اعضای هییت‌مدیره آن‌ها وابسته است. اعضایی که قرار است اواخر اردیبهشت ماه و اوایل خرداد ماه سال ۱۳۹۹ توسط مشمولان انتخاب شوند.

در این راستا، سازمان بورس و اوراق بهادار از همه افرادی که متقاضی کاندیدا شدن برای اعضای هییت‌مدیره شرکت‌ها هستند دعوت کرده بود تا نسبت به ثبت‌نام و بارگزاری مدارک خود در سامانه ستان اقدام کنند و این افراد تا شنبه هفته جاری مهلت داشتند اطلاعات خود را در سامانه ستان به آدرس setan.seo.ir ثبت کنند.

در این راستا، میثم فدایی مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار، از ثبت‌نام بیش از دو هزار نفر برای کاندیداتوری اعضای هییت‌مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت خبر داد و اظهار داشت: تعداد متقاضیان در همه استان‌ها به حد نصاب رسیده است و روند بررسی صلاحیت این افراد ادامه دارد.

وی افزود: تعداد متقاضیان زیاد است و باید صلاحیت عمومی و حرفه‌ای و تخصصی آن‌ها بررسی شود. صلاحیت عمومی توسط بخش حراست سازمان بورس و صلاحیت حرفه‌ای و تخصصی توسط بخش نظارت بر نهادهای مالی بررسی می‌شود.

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به برگزاری نخستین مجمع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت در ۱۸ اردیبهشت ماه، گفت: اسامی افرادی که در هر استان تایید صلاحیت شده‌اند، از چند روز قبل از برگزاری مجمع آن استان در اختیار مدیران کل اقتصاد و دارایی استان قرار می‌گیرد و آن‌ها به مردم اعلام می‌کنند. همچنین اطلاعات افراد تایید صلاحیت شده در سامانه دی ماه قرار خواهد گرفت تا مشمولان بتوانند از سوابق این افراد آگاه شوند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.