دوشنبه, ۷ فروردین , ۱۴۰۲ Monday, 27 March , 2023 ساعت ×
۳ مرداد ماه، جشنواره اینوماین ۳ برگزار می‌شود
22 اردیبهشت 1400 - 12:51
شناسه : 12068
مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو، گفت: سومین جشنواره ایده‌های ارزش‌آفرین معدن و صنایع معدنی (اینوماین3) در مرداد ماه توسط موسسه پژوهشی آموزشی یونیدرو برگزار می‌شود.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، غلامرضا ملاطاهری مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو، اظهار داشت: سومین جشنواره اینوماین در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، رونق تولید، حمایت از فناوران صاحب ایده‌های نوآورانه و اهمیت توجه به هم‌نشینی ایده‌پردازان و همچنین رویکرد تعاملی بازیگران و شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه معدن و صنایع معدنی برگزار می‌شود.

وی افزود: در این جشنواره، اهدافی همچون افزایش سهم اقتصاد دانش‌بنیان در بخش معدن و صنایع معدنی و ارائه توانمندی و بهره‌مندی از ظرفیت آن‌ها، ترغیب فناوران و نوآوران دانشگاه و صنعت به ایده‌پردازی، جستجو و تجمیع نیازهای فناورانه بخش معدن و صنایع معدنی، ارائه راهکارهای نوآورانه، ترغیب به نهادسازی در تامین منابع مالی ایده‌های این بخش و نیز بهره‌گیری از ظرفیت‌های حمایتی موجود در دستگاه‌های اجرایی مرتبط و همگرایی با آنها دنبال می‌شود.

افزوده شدن بخش‌های جدید در جشنواره سوم

مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو با اشاره به افزوده شدن بخش‌های جدید به جشنواره اینوماین ۳ ، گفت: در این جشنواره، بخش‌های جدیدی شامل ارائه توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان، استارتاپ‌ها و نوآوران، مسابقه حل مسئله و مسابقه چالش برتر صنعتی و نشست‌های تخصصی با حضور متخصصان ملی و بین المللی به مفاد جشنواره‌های قبلی افزوده شده است.

وی ادامه داد: در ۲ جشنواره گذشته، بخش‌های مختلفی همچون مسابقه ایده، نمایشگاه توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان و ارائه نیازهای فناورانه سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ صنعتی، اجرا شد که در جشنواره امسال نیز انجام می‌شود.

حامیان دولتی و خصوصی

ملاطاهری با اشاره به حامیان جشنواره اینوماین ۳ بیان کرد: حامیان دولتی این جشنواره، ایمیدرو، دانشگاه تهران، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، ملی صنایع مس ایران و مرکز نوآوری معدن و صنایع معدنی (ایمینو) هستند.

وی یادآور شد: شرکت‌های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی حامی مشتمل بر شرکت‌های فولادمبارکه، ذوب‌آهن اصفهان، معدنی و صنعتی گل‌گهر، معدنی و صنعتی چادرملو، فولادخراسان، فولادخوزستان، هولدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) و خانه معدن ایران هستند.

فرصت ارائه ایده‌ها تا ۲۰ خرداد

مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو در پایان خاطرنشان کرد: ایده‌پردازان و صاحبان‌نظران می‌توانند، حداکثر تا تاریخ ۲۰ خرداد ماه برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال ایده‌ها و چالش‌های خود، به سایت موسسه یونیدرو به آدرس Unidro.ir و سایت اختصاصی جشنواره به آدرس Innomine.ut.ac.ir مراجعه کنند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.