یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 21 July , 2024 ساعت ×
صفحه اصلی » گروه » خبر » مس
۳۸ میلیون تن ذخیره بوکسیت ایران
15 دی 1399 - 6:40
شناسه : 4777
مدیرامور نظارت و برنامه ریزی شرکت ملی مس در سومین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنایع فلزات غیرآهنی ایران و فناوری‌های وابسته با نگاهی به تولید و بازار گفت: بخش‌هایی از ایران از لحاظ ذخایر معدنی روی کمربند مس جهانی قرار گرفته و بر اساس برنامه‌هایی که انجام شده ذخیر مس محتوایی ایران ۳۶.۵میلیون تن بود و هفتمین کشور جهان هستیم.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از ایراسین، سعد عبدی ادامه داد: ذخیره بوکسیت ایران در سال ۲۰۱۹ حدود ۳۸ میلیون تن با عیار ۳۰تا ۴۰درصد مشخص شده است.
به گفته وی، در زمینه روی نیز با ذخیره ۱۲میلیون و ۴۰۰هزارتن، جایگاه پنجمجهانی را داریم. در سرب نیز ۴میلیون و ۵هزارتن ذخیره داشته و در رتبه ششم قرار داریم.
عبدی ادامه داد: متوسط قیمت مس طی سال‌های ۹۶تا ۹۸ رشد کرده و قیمت متوسط مس در سال ۲۰۲۰ حدود ۶هزار دلار در جهان مشخص شده است. این روند مثبت قیمتی وجود دارد و با توجه به کشف واکنس کرونا قیمت مس بالای ۶هزاردلار خواهد رفت و تا سال ۲۰۲۴ به بالای ۷هزار دلار خواهد رسید.
این مقام مسئول گفت: در خصوص قیمت طلا نیز می‌توان گفت که تا سال ۲۰۲۴ روند قیمتی طلا رو به کاهش خواهد رفت اما این روند تنها برای طلا بوده و مابقی فلزات رشد خوبی داشته اند.
عبدی ادامه داد: سال ۲۰۱۷ نشان‌ از سودآوری ۹۸درصدی تولیدکنندگان مس داشت و در سال ۲۰۱۸ نیز تنها یک درصد از واحدهای مس دنیا حاشیه سود منفی داشتند.
به گفته وی،تثبیت قیمت مس در سطوح بالاتر از ۶هزار دلار در سال ۲۰۲۰ بود.
وی گفت: برنامه ریزی سال ۹۲ تا ۹۹ روند روبه رشد تولید شرکت مس را نشان میدهد و میزان تولید مس در سال آینده به ۳۲۰هزارتن خواهد رسید.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.