شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 20 April , 2024 ساعت ×
۵۰۰ میلیون فوت مکعب گاز طی ۲ سال آینده جمع‌آوری می‌شود
14 اسفند 1400 - 9:31
شناسه : 25322
وزیر نفت گفت: به جرات می‌گویم که نزدیک به ۵۰۰ میلیون فوت‌مکعب گازهای مشعل در یک تا دو سال آینده جمع‌آوری و به خوراک مجتمع‌های پتروشیمی تبدیل می‌شود.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، جواد اوجی وزیر نفت درباره قراردادهای جمع‌آوری گازهای مشعل که روز پنجشنبه میان شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس و شرکت‌های داخلی امضا شد، اظهار داشت: متاسفانه هم‌اکنون حدود ۴۰ میلیون مترمکعب و نزدیک به دو فاز پارس جنوبی گازهای مشعل در کشور می‌سوزد که بیشتر مربوط به گازهای‌ میدان‌های نفتی در حال تولید در استان خوزستان است.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی وزارت نفت دولت سیزدهم برای جمع‌آوری و تعیین تکلیف گازهای همراه نفت، در مورد هشت قرارداد طرح جمع‌آوری گازهای مشعل که امروز شرکت پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین پالایشگاه‌های فراورش گاز منعقد کرد، افزود: این قراردادها به ارزش ۴۷۰ میلیون یورو همسو با اجرای طرح جمع‌آوری گازهای مشعل شرق کارون انجام شد که بیشتر متعلق به مناطق نفت‌خیز جنوب است.

وزیر نفت در پایان تامین خوراک را از دغدغه‌های فعالان صنعت پتروشیمی عنوان و خاطرنشان کرد: به جرات می‌گویم که نزدیک به ۵۰۰ میلیون فوت‌مکعب گازهای مشعل در یک تا دوسال آینده جمع‌آوری و با فراورش در پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس به خوراک مجتمع‌های پتروشیمی تبدیل می‌شود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.