پنج شنبه, ۲۱ تیر , ۱۴۰۳ Thursday, 11 July , 2024 ساعت ×
۶ میلیون شمش فولادی طی ۱۱ ماه صادرات شد
25 اسفند 1400 - 9:21
شناسه : 25809
طبق آمار ۱۱ ماهه امسال بالغ بر ۱۳ میلیون تن صادرات فولاد اعم از شمش فولاد تا مقاطع طویل، محصولات فولادی و آهن‌اسفنجی صادر شده که بیشترین آن متعلق به شمش فولادی است که از 6 میلیون تن فراتر رفت.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بر اساس آماری که توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران منتشر شد، از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه ۶ میلیون و ۶۴۲ هزار تن انواع شمش فولادی شامل اسلب، بلوم و بیلت صادر شده است که به نسبت پنج میلیون و ۶۰۰ هزار تن صادر شده در مجموع ۱۱ ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۹، افزایش ۱۹ درصدی داشته است.

کل مقاطع طویل فولادی صادر شده در ۱۱ ماه سال جاری به دو میلیون و ۴۸۷ هزار تن رسیده که نسبت به دو میلیون و ۱۱ هزار تن صادر شده در مدت مشابه سال گذشته، ۲۴ درصد رشد داشته است؛ در مقابل اما میزان صادرات کل مقاطع تخت فولادی در مدت مذکور سال جاری برابر ۵۲۳ هزار تن است که در مقایسه با ۶۲۹ هزار تن صادر شده در مجموع ۱۱ ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۹، افت ۱۷ درصدی را به ثبت رساند.

همچنین از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه، سه میلیون و ۱۰ هزار تن انواع محصولات فولادی شامل تیرآهن، میلگرد، ناودانی، انواع ورق، نبشی و … صادر شده است. این آمار در مدت مشابه سال گذشته دو میلیون و ۶۴۰ هزار تن بوده است و بر این اساس میزان صادرات محصولات فولادی در این مقایسه آماری افزایش ۱۴ درصدی را نشان می‌دهد.

گفتنی است، در نهایت آهن‌اسفنجی نیز با رشد صادرات ۲۰ درصدی طی ۱۱ ماهه ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۹۸۵ هزار تن رسیده است. از ابتدای فروردین تا پایان بهمن ماه ۱۳۹۹ نزدیک به ۸۱۹ هزار تن آهن‌اسفنجی صادر شده بود. افزایش ۲۰ درصدی صادرات این محصول معدنی در حالیست که طی یکی دوسال اخیر کشور از واردات آهن‌اسفنجی بی‌نیاز بوده و واردات آن صفر است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.