یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Sunday, 19 May , 2024 ساعت ×
۹۹ هزار سهامدار در سامانه سجام احراز هویت شدند
07 شهریور 1400 - 10:53
شناسه : 16728
براساس تازه‌ترین آمارهای منتشر شده از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، نشان می‌دهد که در مرداد ماه سال جاری ۹۹ هزار و ۴۷۱ احراز هویت در سامانه (سجام) صورت گرفته است.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، طبق اطلاعات گزارش ماهانه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در خصوص مرداد ماه امسال، تعداد ۷۷ هزار و ۸۸۲ ثبت‌نام از سوی سرمایه‌گذاران حاضر بازار سرمایه در سامانه «سجام» صورت گرفته و تعداد احراز هویت شده‌ها نیز با عبور از ۹۹ هزار سهامدار در این ماه به ۹۹ هزار و ۴۷۱ مورد رسیده است. همچنین بر اساس آمار منتشر شده در تیر ماه امسال تعداد ثبت‌نام در سامانه «سجام» ۸۹ هزار و ۱۲۰ و تعداد احراز هویت شده‌ها نیز ۱۱۲ هزار و ۲۶۳ مورد بوده است.

۵ استان پیشتاز در ثبت‌نام در «سجام»

همچنین بر اساس این گزارش تعداد نفرات ثبت‌نام شده در سامانه «سجام» طی سومین ماه بهار به تفکیک هر استان حاکی از آن است که پنج استان «تهران با ۱۶ هزار و ۱۴۹ مورد، خوزستان با هشت هزار و ۶۹۴ مورد، خراسان رضوی با ۶ هزار و ۱۸۲ مورد، اصفهان با چهار هزار و ۹۷۹ مورد و کرمان با چهار هزار و ۱۸۱ مورد» در صدر بیشترین ثبت‌نام شده‌ها در کل کشور قرار دارند.

۵ استان با کم‌ترین ثبت‌نام در «سجام»

از سویی دیگر بر اساس آمارهای منتشر شده، پنج استان «ایلام با ۲۹۸، خراسان جنوبی با ۴۲۵، کهکیلویه و بویراحمد با ۴۷۸، چهارمحال و بختیاری با ۵۲۹ و سمنان با ۶۱۳ مورد» در انتهای لیست کم‌ترین ثبت‌نام شده‌های در بین سایر استان‌ها قرار دارند.

گفتنی است، سامانه سجام «سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان»، برای الکترونیک و خودکار کردن فرایند جمع‌آوری و مدیریت اطلاعات مشتریان است و عملیاتی شدن این سامانه باعث افزایش دقت، سرعت و بهره‌وری در زمینه جمع‌آوری اطلاعات و ارائه خدمات عمومی و مهم‌تر از همه، یکپارچگی سامانه‌های اطلاعاتی شده است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.