شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 20 April , 2024 ساعت ×
MME  پیشرو در حوزه فولاد سبز
22 دی 1400 - 13:20
شناسه : 22947
شرکت ام ام ایی MME با توجه به مسئولیت ذاتی خود در توسعه و بومی‌سازی تکنولوژی‌ها، در حوزه نوین فولاد سبز پیش قدم شده است و در بخش فرایند، تحقیقات اولیه را جهت روشن‌سازی تمام زوایای تکنولوژیکی احیا مستقیم با هیدروژن آغاز کرده است.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، شرکت ام ام ایی از مجموعه‌های تحت پوشش ایمیدرو، تحقیقات در حوزه فولاد سبز را به عنوان نخستین شرکت صنعتی ایران آغاز کرده است. لذا موضوعات مرتبط با گازهای گلخانه‌ای و افزایش دمای زمین از چند سال پیش مطرح بود، اما پس از توافق‌نامه پاریس در سال ۲۰۱۵ به طور جدی پیگیری شد.

ضرورت کاهش گاز دی اکسیدکربن در صنعت فولاد جهان

مطابق با این توافق‌نامه افزایش دمای زمین نسبت به عصر پیش از صنعتی شدن باید زیر دو درجه سانتی گراد (ترجیحا یک و نیم درجه) حفظ شود. مفهوم ضمنی این توافق‌نامه کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای به ۸۰ تا ۹۰ درصد وضع موجود است و در صنعت فولاد به این دلیل که گاز دی‌اکسیدکربن عمده‌ترین گاز گلخانه‌ای بوده، کاهش بیش از ۸۰ درصدی انتشار این گاز مخرب در محیط‌زیست مورد توجه قرار گرفته است. در همین راستا طی سال‌های اخیر صنعت فولاد جهان گام‌هایی را برای دستیابی به فولاد سبز برداشته است؛ خصوصا اروپا در این موضوع پیش رو است.

احیا مستقیم با هیدروژن

از بین مسیرهای مختلف برای رسیدن به فولاد سبز، احیا مستقیم با هیدروژن به عنوان بهترین مسیر شناخته شده است. ایران به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده آهن‌اسفنجی گازی، می‌تواند اقدامات بسیار موثری در این زمینه داشته باشد؛ چراکه هم دانش طراحی و هم دانش بهره‌برداری در داخل کشور نهادینه شده است.

توجه به این نکته ضروری است که در سال‌های آینده مالیات‌های سنگینی بر انتشار گازهای گلخانه‌ای و خصوصا دی‌اکسیدکربن انتظار می‌رود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.