یکشنبه, ۱۰ اسفند , ۱۳۹۹ Sunday, 28 February , 2021 ساعت ×
اقدامات ارزشمند ایمیدرو در حوزه بومی‌سازی
04 اسفند 1399 - 16:50
شناسه : 7727
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت مطح کرد: معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در یازدهمین همایش صنعت فولاد و سنگ‌آهن ایران گفت: ایمیدرو از سال‌های گذشته، اقدامات ارزشمندی برای حوزه بومی‌سازی انجام داده است که امیدواریم این روند در دوره وجیه‌الله جعفری تداوم یابد.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در این همایش اظهار داشت: ایمیدرو برنامه‌ریزی مطلوبی در زمینه بومی‌سازی انجام داده است و امیدواریم این روند در دوره وجیه‌الله جعفری با استفاده از توانمندی‌های شرکت‌های مهندسی و جهاد دانشگاهی تداوم یابد.

وی افزود: تاکنون ۷۰ درصد حوزه آهن‌اسفنجی، ۶۹ درصد گندله، ۶۵ درصد کنسانتره و ۶۱ درصد حوزه شمش بومی‌سازی شده ‌است.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه از ۶۱۰ شرکت فعال بورسی، ۲۰ شرکت درحوزه فولاد است، گفت: ارزش این شرکت‌های فولادی، ۹۶۰ هزار میلیارد تومان (۱۶ درصد ارزش کل بورس) است. زرندی ادامه داد: طی ۹ ماهه امسال، ۲۷۳ هزار میلیارد تومان فروش از معاملات بورس مربوط به صنعت فولاد بوده است. در بورس کالا نیز، حدود ۱۰۴ هزار میلیارد تومان از معاملات به خانواده فولاد ارتباط داشت که سهم کل معاملات آن در بورس ۴۱ درصد است.

وی یادآور شد: ۲۴ شرکت جدید در صنعت فولاد و سنگ‌آهن وارد فرایند بورس شده‌اند.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ظرفیت فعلی شمش فولاد حدود ۴۰ میلیون تن است، گفت: با روند فعلی تا ۱۴۰۴، به ظرفیت ۵۵ میلیون تن می‌رسیم.

زرندی در پایان خاطرنشان کرد: برای چشم‌انداز ۱۴۱۴ نیز باید برای تولید محصولات با ارزش‌افزوده بالا و افزایش کارایی برنامه‌ریزی کنیم.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.