پنج شنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 13 June , 2024 ساعت ×
تولید فولاد خام ۷٫۶ درصد رشد داشت
27 اسفند 1399 - 10:24
شناسه : 9211
تا پایان بهمن‌ماه: بررسی آمارهای رسمی وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی است طی ۱۱ ماهه امسال ۲۶ میلیون و ۸۸ هزار تن فولاد خام در کشور تولید شد. این آمار در هم‌سنجی با سال گذشته رشد ۷.۶ درصدی نشان می‌دهد.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، از آمارهای یاد شده، در این مدت ۲۲ میلیون و ۹۱۴ هزار و ۸۰۰ تن محصولات فولادی تولید شد که نشان‌دهنده رشد هفت درصدی است.

تا پایان بهمن ماه تولید کاتد مس با رشد ۱۶.۷ درصدی به ۲۶۵ هزار و ۴۰۰ تن، شمش آلومینیوم خالص با رشد ۵۴ درصدی به ۳۹۶ هزار و ۵۰۰ تن و تولید آلومینا با افت ۱.۲ درصدی به ۲۱۱ هزار و ۴۰۰ تن رسید.

تولید ۶۲.۸ میلیون تن سیمان

در این مدت، کارخانجات سیمان ۶۲ میلیون و ۸۸۶ هزار و ۱۰۰ تن سیمان تولید کردند. این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۲.۵ درصدی داشته است.

تا پایان بهمن ‌ماه، تولید کنسانتره زغال‌سنگ ۱.۹ درصد رشد ثبت کرد و به یک میلیون و ۵۳۷ هزار و ۲۰۰ تن رسید.

سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر روند رو به رشد بخش تولید طی ۱۱ ماهه امسال گفت: در این مدت از ۳۸ کالای اصلی و منتخب صنعتی و معدنی، ۲۵ کالا رشد تولید داشته است.

وی با اشاره به رشد تولید در بسیاری از صنایع اصلی در حوزه صنعتی و معدنی، افزود: طی ۱۱ ماهه امسال، لوازم‌خانگی با ۳۸ درصد رشد، شمش آلومینیوم ۵۴ درصد، انواع خودرو سواری ۱۸ درصد، فولاد ۷ درصد و سیمان بیش از ۱۲ درصد رشد را شاهد بوده‌اند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.