سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 July , 2024 ساعت ×
جذابیت طلا در برابر کاهش دلار
09 دی 1399 - 8:25
شناسه : 4345
در حالی که ارزش دلار کاهش یافته و سرمایه گذاران، رای گیری سنا در مورد مصوبه افزایش رقم یارانه نقدی کرونایی به شهروندان آمریکایی را رصد و دنبال می‌کنند، قیمت طلا روز سه شنبه شاهد افزایش بود.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرگزاری تسنیم، بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۳ درصد رشد به ۱۸۷۷ دلار و ۹۸ سنت رسید. دیروز پس از تصویب بسته محرک مالی حدودا ۹۰۰ میلیارد دلاری تا ۱.۳ درصد افزایش داشت. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه فوریه با ۰.۱۳ درصد افزایش به ۱۸۸۲ دلار و ۸۰ سنت رسید.
شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی شاهد کاهش بود و موجب افزایش جذابیت طلا برای خریدارانی شد که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.
مجلس نمایندگان آمریکا که اکثریت آن در اختیار دموکرات هاست روز دوشنبه به نفع پیشنهاد ترامپ مبنی بر افزایش رقم یارانه های کرونایی به ۲۰۰۰ دلار رای داد و سرنوشت این مصوبه اکنون در دستان سناست که اکثریت آن در اختیار جمهوری خواهان قرار دارد.
قیمت طلا از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون و عمدتا به دلیل بسته های محرک مالی اقتصادهای جهان شاهد رشد بیش از ۲۴ درصدی بوده است.
توزیع ۲۰۰ میلیون دوز اولیه واکسن کرونای ساخت شرکت های فایزر و بیونتک در اروپا احتمالا تا ماه سپتامبر به اتمام خواهد رسید.
حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا دیروز با ۰.۲ درصد افزایش نسبت به روز پنجشنبه به ۱۱۶۹.۸۶ تن رسید. بر اساس آمارهای رسمی میزان واردات طلای چین از طریق هنگ کنگ در ماه نوامبر حدود ۸۲ درصد رشد داشته است. خرید طلا از این مسیر در ماه اکتبر به شدت کاهش یافته بود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.