جمعه, ۴ آذر , ۱۴۰۱ Friday, 25 November , 2022 ساعت ×
عزم بزرگان صنعت در توسعه مناطق کم‌برخوردار
19 اردیبهشت 1401 - 14:55
شناسه : 27510
مدیرعامل شرکت فولاد اقلید پارس اعلام کرد؛ ۴۸ پروژه بزرگ صنعتی با عنوان گروه پیشرانان پیشرفت ایران قرار است تا پایان دولت سیزدهم به نتیجه برسند که اجرای این پروژه‌ها در راستای تحقق عدالت اجتماعی و گسترش اقتصاد بدون نفت در نقاط مختلف کشور تحقق می‌پذیرد و جانمایی آن‌ها عمدتا در مناطق کم‌تر توسعه‌یافته در نظر گرفته ‌شده‌ که فولاد اقلید پارس نیز یکی از آن‌ها است.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی ومعادن
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، رضا شریفی مدیرعامل شرکت فولاد اقلید پارس، با اشاره به اینکه شرکت با ظرفیت اسمی سالانه یک‌ میلیون و ۱۰۰ هزار تن آهن‌اسفنجی طراحی‌شده است، اظهار داشت: جانمایی واحد احیا مستقیم شرکت با توجه به فاصله ۶ کیلومتری تا ایستگاه راه‌آهن، وجود خط انتقال گاز فشارقوی (خط انتقال گاز به ارمنستان) و همچنین دسترسی مناسب به جاده‌های مواصلاتی و فاصله مناسب اقلید با مراکز استان‌های یزد، فارس و اصفهان، در ۱۴ کیلومتری شهرستان اقلید انجام گرفت و در روز اول  دی‌ ماه ۱۴۰۰، زمین ۱۰۰ هکتاری کارگاه تحویل گرفته شد.

وی با تاکید بر اینکه مسائل زیست‌محیطی در صدر اولویت سرمایه‌گذاران و مجموعه شرکت قرار دارد، افزود: میزان سرمایه‌گذاری این طرح حدود ۶ هزار میلیارد تومان خواهد بود که بخشی از آن، از طریق دریافت تسهیلات بین‌المللی و بخشی دیگر به واسطه شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو و شرکت بین‌المللی مهندسی ایران (ایریتک) تامین خواهد شد که سهامداران شرکت محسوب می‌شوند.

مدیرعامل شرکت فولاد اقلید پارس، با پیش‌بینی مدت‌زمان ۳۶ ماهه برای اجرای پروژه، گفت: رویکرد شرکت‌ «ومعادن» به‌عنوان سهامدار ۵۱ درصدی، توجه به کل زنجیره و اجرای کامل همه حلقه‌های زنجیره است و با توجه به سودآوری و صرفه اقتصادی که در این رویکرد وجود دارد، برنامه‌ریزی برای تکمیل حلقه‌های دیگر زنجیره و اجرای پروژه‌های زنجیره فولاد این شهرستان و سطح استان فارس در دستور کار قرار دارد.

شریفی با اشاره به انعکاس خبر مهم امضای تفاهم‌نامه خرید پساب میان شرکت فولاد اقلید پارس با آبفای استان فارس در جلسه با استاندار و دیگر صنایع مشغول در استان، بیان کرد: چالش کم‌آبی، معضلی مهم در کشور به حساب می‌آید که اگر با برنامه‌ریزی و مدیریت در راستای استفاده درست از این مایه حیات پیش نرویم، به طور حتم با بحران مواجه خواهیم شد.

وی با بیان اینکه استفاده از پساب فاضلاب شهرها برای مصارف صنعتی و آبیاری فضای سبز به ‌عنوان یک راهکار موثر در مدیریت مصرف آب به شمار می‌رود، ادامه داد: ایجاد یک واحد صنعتی که بتواند نیاز آبی خود را از پساب تهیه نماید و هیچ چشم‌داشتی به آب‌های زیرزمینی و شرب نداشته باشد، برای ثبات اقتصادی، امنیت اجتماعی و برقراری عدالت اجتماعی منطقه بسیار لازم و ضروری است.

مدیرعامل شرکت فولاد اقلید پارس، با تاکید بر اینکه تمام ۴۸ پروژه بزرگ صنعتی که با همت گروه پیشرانان پیشرفت ایران قرار است تا پایان دولت سیزدهم به نتیجه برسند، در راستای تحقق عدالت اجتماعی و گسترش اقتصاد بدون نفت در نقاط مختلف کشور است، عنوان کرد: تمامی این پروژه‌ها عمدتا در مناطق کم‌تر توسعه‌یافته در نظر گرفته ‌شده‌اند که فولاد اقلید پارس نیز یکی از آن‌ها است.

شریفی به اخذ جواز تاسیس کارخانه در ایام نوروز ۱۴۰۱ اشاره کرد و گفت: مردم می‌توانند سرعت انجام مناسبات اداری که ممکن است ماه‌ها، انجام آن زمان ببرد ولی در این شرکت با تلاش‌های شبانه‌روزی و حمایت‌های نماینده اقلید، با سرعت قابل‌توجهی به سرانجام رسیده است، را به عنوان ملاک صداقت قرار دهند و با اعتماد به این خدمتگزاران، اجازه دهند گذشت زمان، عزم راسخ و اراده جهادی را به آن‌ها ثابت کند.

وی با بیان اینکه مردم منطقه از بابت آب اطمینان خاطر داشته باشند، تاکید کرد: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که در استانداری فارس امضا شده است، آبفای شهرستان ۶۰ لیتر بر ثانیه از ۱۴۰ لیتر بر ثانیه خروجی پساب خود را به فولاد اقلید پارس می‌فروشد.

شریفی تصریح کرد: مجموعه شرکت فولاد اقلید و تمامی سهامداران شرکت، فرمایشات رهبری و شعار سال ۱۴۰۱ «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین» را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده‌اند تا با تولید دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرینی پایداری را در درازمدت رقم بزنند و با تولید محصولات باکیفیت علاوه بر تامین نیازهای داخل، با حضور در بازارهای جهانی، ارزآوری مناسبی برای کشور داشته باشند.

وی با اشاره به توانمندی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات به ‌عنوان سهامدار عمده شرکت فولاد اقلید، ابراز امیدواری کرد: با پتانسیل و سابقه درخشان این هلدینگ بزرگ در پیشبرد طرح‌های کلان معدنی و فولادی در اقصی‌نقاط کشور، مردم شریف اقلید حلاوت این خدمت را بچشند و از گشایش‌های اقتصادی و رشد فرهنگی که ایجاد خواهد کرد، بهره‌مند شوند.

مدیرعامل شرکت فولاد اقلید پارس در پایان با اشاره به امیدافزایی شرکت فولاد اقلید در میان مردم منطقه و امیدوار کردن جوانان اقلیدی به اشتغال و تشکیل زندگی، خاطرنشان کرد: همواره در تلاش بودیم که این روزنه امید را روشنی‌ بخشیده و با تیم جوان و متخصصی که داخل مجموعه فولاد اقلید ما را همراهی می‌کنند، اتفاقات مهم و خوبی را در شمال استان فارس رقم بزنیم.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.