جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳ Friday, 19 April , 2024 ساعت ×
افزایش قیمت رسمی فروش نفت عربستان به آسیا و اروپا
19 اردیبهشت 1401 - 16:55
شناسه : 27526
بر اساس گزارش‌های منتشر شده، عربستان قیمت رسمی فروش نفت خام سبک خود برای عرضه به مشتریان آسیایی و اروپایی برای تحویل در ماه ژوئن را افزایش داد.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بر اساس سند قیمت‌گذاری که روز یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ‌ماه از سوی شرکت سعودی آرامکو منتشر شد، عربستان سعودی قیمت نفت خام سبک عرب خود را برای ماه ژوئن به آسیا و اروپا کاهش داد.
قیمت رسمی فروش عربستان برای تحویل در ماه ژوئن به مشتریان خود در ایالات متحده آمریکا هم به ارزش مثبت پنج دلار و ۶۵ سنت برای هر بشکه نسبت به شاخص خام ترش آرگوس (ASCI) تعیین شد.

شرکت سعودی آرامکو قیمت رسمی فروش ماه آوریل نفت خام سبک عربی را برای عرضه به مشتریان آسیایی چهار دلار و ۴۰ سنت برای هر بشکه بیشتر از میانگین قیمت نفت خام شاخص‌های عمان-دوبی تعیین کرد. این رقم ۹ دلار و ۳۵ سنت بیشتر از ماه می است.

این شرکت همچنین نفت نوع سبک عربی را در ماه آوریل به منطقه شمال غربی اروپا، دو دلار و ۱۰ سنت به ازای هر بشکه بالاتر از نفت خام شاخص برنت دریای شمال عرضه کرد، این رقم چهار دلار و ۶۰ سنت بیشتر از ماه می ثبت کرد.

شایان ذکر است که عربستان، بزرگ‌ترین صادرکننده نفت جهان، قیمت فروش نفت را برای تحویل به همه مشتریان در ماه می افزایش داده بود و به‌ دلیل ترس از تاثیر اختلال در عرضه نفت و گاز روسیه بر شرایط بازارهای جهانی انرژی، قیمت فروش نفت عربستان به مشتریان آسیایی در ماه می به بالاترین حد خود رسید.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.