یکشنبه, ۲۴ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 14 July , 2024 ساعت ×
بخش خصوصی طرفدار آزادسازی نرخ ارز
21 اردیبهشت 1401 - 17:41
شناسه : 27650
عضو هییت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: بخش خصوصی در سال‌های گذشته، بارها اعلام کرد که طرفدار آزادسازی نرخ ارز است. به این معنی که با چند نرخی کردن ارز یا پایین نگهداشتن دستوری قیمت‌ها مخالف بوده و معتقد است بر اساس عرضه و تقاضا و آنچه که در بازار رخ می‌دهد، باید قیمت را تغییر داد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، مهدی معصومی اصفهانی عضو هییت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران، در بیان نظر خود برای آزادسازی نرخ ارز، اظهار داشت: بارها اعلام کرده‌ایم که طرفدار آزادسازی نرخ ارز هستیم اما نه به این معنی که از بالا رفتن قیمت ارز حمایت کنیم، بلکه این اعتقاد وجود دارد که اگر افزایش یا کاهش قیمتی رخ می‌دهد، باید بر اساس واقعیت‌ها و روند حرکتی بازار باشد.

وی با اشاره به برنامه‌‍ریزی برای اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها، افزود: ارز ترجیحی یکی از عواملی بود که قیمت‌ها را با آنچه که در بازار وجود داشت متفاوت می‌کرد. طی روزهای گذشته، بحث نرخ ۲۳ هزار تومانی برای بازار ارزی نیما، بسیار داغ بوده است. این موضوع نیز به نوبه خود، می‌تواند به عاملی برای فاصله و رانت تبدیل شود و اگر مدیریت نشود، مشکل‌ساز خواهد شد.

عضو اتاق بازرگانی تهران در پایان با بیان اینکه تامین نقدینگی واحدهای تولیدی یکی از اصلی‌ترین عواملی است که فعالان اقتصادی نگران آن هستند، خاطرنشان کرد: در کنار دغدغه‌هایی که برای مصرف‌کننده نهایی وجود دارد، باید توجه کرد که تامین مالی واحدهای تولیدی نیز، یکی از مشکلات اقتصاد کشور طی ماه‌های گذشته بوده و در صورتی که راهی برای برون‌رفت از شرایط فعلی پیدا نشود، قطعا مشکلات به جای خود باقی خواهد ماند.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.