شنبه, ۲۲ مرداد , ۱۴۰۱ Saturday, 13 August , 2022 ساعت ×
سند جامع همکاری اقتصادی ایران و بلاروس تنظیم می‌شود
08 مرداد 1401 - 17:00
شناسه : 30813
سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با همتای بلاروسی خود، با اشاره به اینکه اقتصاد دو کشور مکمل یکدیگر هستند، گفت: ایران آمادگی لازم برای توسعه روابط اقتصادی در بخش‌های مختلف مانند ماشین‌‎آلات صنعتی با این کشور را دارد.
ارسال توسط : منبع : شاتا
پ
پ

به گزارش اخبار فلزات، سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت، در جریان سفر به بلاروس برای شرکت در اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور، در دیدار با وزیر صنایع بلاروس، بیان کرد: طی سال‌های گذشته، دو کشور تعاملات زیادی با یکدیگر داشته‌اند اما با توجه به ظرفیت‌های موجود، می‌توانیم همکاری‌های بیشتری انجام دهیم.

وی افزود: عضویت ایران در اوراسیا، یکی از اتفاقاتی است که می‌تواند سبب گسترش روابط میان دو کشور شود. بنابراین امیدوار هستیم با توجه به مذاکرات انجام شده، طی یک سال آینده این امر محقق شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، پیشرفت و توسعه در حوزه تجهیزات و ماشین‌آلات صنعتی، لیزر و الکترونیک را از جمله موضوعات مورد نظر دو طرف دانست که در سال‌های گذشته، ارتباطات خوبی میان دو کشور به وجود آمده است.

فاطمی امین بیان کرد: از سوی دیگر، ما در ایران ظرفیت‌هایی را داریم که می‌تواند نقش مکمل داشته باشد. به عنوان مثال در حوزه صنایع و معادن، حجم گسترده‌ای در حوزه استخراج و بهره‌برداری در حوزه فلزات داریم.

وی تصریح کرد: در عمده‌ترین محوری که ما در بلاروس داریم، توسعه ساخت ماشین‌آلات صنعتی است. در حوزه صنایع معدنی و میکرو الکترونیک، با فعال شدن ظرفیت‌های میان دو کشور، اتفاقات مثبتی رقم خواهد خورد.

وزیر صنعت بلاروس نیز در این دیدار با ابراز علاقمندی برای تبادلات تجاری با ایران، گفت: امیدوار هستیم در این سفر بتوانیم تفاهماتی‌ در باب صادرات و‌ واردات تجهیزات و ماشین‌آلات داشته باشیم.

وی با تایید اظهارات فاطمی امین، تصریح کرد: در تمام مباحث مورد اشاره می‌توانیم کارگروه‌هایی را تشکیل دهیم تا تعاملات به درستی شکل بگیرد.

وزیر صنعت بلاروس با اشاره به اینکه به دستور رئیس جمهور بلاروس، وزارت امورخارجه، در حال تنظیم سند همکاری مشترک دو کشور و‌ توسعه روابط است، از سفر وزیر امور خارجه این کشور به ایران برای فعال کردن تمام ظرفیت‌های موجود و دستیابی به سندی جامع خبر داد.

وی یادآور شد: شرکت‌های تخصصی را با همکاری اتاق‌های بازرگانی به یکدیگر متصل می‌کنیم تا تعاملات مثبت تجاری صورت گیرد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.