دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
قیمت طلای جهانی کاهش پیدا کرد
20 مرداد 1401 - 20:07
شناسه : 31096
قیمت طلا امروز پنجشنبه 20 مرداد ماه، با افت همراه شد زیرا بازدهی دلار و خزانه‌داری ایالات متحده پس از اظهار نظر مقامات فدرال رزرو مبنی بر افزایش شدید نرخ بهره، کاهش یافت.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبار فلزات، بهای هر اونس طلا با ۶ درصد کاهش، به یک هزار و ۷۸۶ دلار و ۴۰ سنت رسید و طلای آمریکا نیز با ۰.۳۳ درصد کاهش، یک هزار و ۷۸۷ دلار و ۴۰ سنت قیمت‌گذاری شد.

قیمت‌های مصرف‌ کننده در ایالات‌ متحده در ماه ژوئیه، به دلیل کاهش شدید قیمت بنزین، افزایش پیدا نکرد و اولین نشانه‌ قابل توجه، تسکین برای آمریکایی‌هایی بود که شاهد افزایش تورم طی دو سال گذشته بودند.

با این حال، نیل کشکاری، رئیس بانک فدرال رزرو مینیاپولیس گفت که وی همچنان معتقد است که بانک مرکزی ایالات‌ متحده برای مبارزه با تورم، باید نرخ سیاستی خود را تا پایان سال جاری میلادی به ۳.۹ درصد و تا پایان سال ۲۰۲۳ به ۴.۴ درصد افزایش دهد.

چارلز ایوانز، رئیس فدرال رزرو شیکاگو نسبت به بازارهای مالی تهاجمی‌تر باقی ماند و انتظار داشت که نرخ بهره آمریکا در سال آینده به ۴ درصد برسد.

طلا نسبت به افزایش نرخ‌های بهره ایالات‌ متحده بسیار حساس است زیرا این امر باعث افزایش هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده می‌شود.

بازدهی اوراق بهادار ۱۰ ساله خزانه داری ایالات‌ متحده به ۲.۷۸۶ درصد افزایش یافت و هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بهره را افزایش داد.

«اس پی دی آر گلد تراست»، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، اعلام کرد که دارایی‌هایش ۰.۱۷ درصد کاهش یافت.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۲ درصد کاهش، به ۲۰ دلار و ۵۳ سنت، پلاتین با ۰.۲ درصد افزایش، به ۹۴۳ دلار و ۳۱ سنت و پالادیم با ۰.۲ درصد افزایش، به دو هرار و ۲۴۴ دلار و ۳۳ سنت رسید.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.